czwartek, 17 września 2015

Frywolitka - Metoda wrabiania koralików w frywolitkę

Witam wszystkich serdecznie ;-)

Niestety ciągle jestem bardzo zajęta i nie mam czasu na przygotowywanie zbyt wielu nowych projektów :-( i nie jestem pewna czy to ulegnie zmianie w najbliższym czasie.
W każdym bądź razie kolejne 2 filmiki będą poświęcone pani Paulinie i pani Dominice które prosiły mnie o pomoc. Nie znaczy to że wszyscy na tych filmikach nie skorzystają :-)
W tym odcinku zajmiemy się jedną z metod wrabiania koraliczków w frywolitkę. Technika ta nazywa się Kalvya. Wykorzystanie tej techniki jest wszechstronne; w biżuterii, ozdobach świątecznych a może znajdziecie swoje własne zastosowanie.
Aby zaprezentować wam tą technikę zrobiłam dla was kwiatka. Mój jest trochę krzywy ponieważ jest to kwiatek próbny zaczęłam od 8 koralików na płatku kwiatka a skończyłam na 7 koralikach. Mam nadzieję że mi to wybaczycie ale nie miałam czasu robić dla was kolejnego.

Do tego projektu będziecie potrzebować:

  • nożyczki
  • igłę do zakańczania końcówek nitek
  • nici jedna na kłębku druga na czółenku, u mnie nici Aida o grubości 10. Nie odcinamy nici od kłębka tak więc radzę nałożyć koraliki na nitkę zanim zaczniecie ją nawijać na czółenko.    
  • koraliczki, 60 sztuk nałożone na nitkę która nawinięta jest na czółenku.
  • szydełko 1 mm.
A oto wzór.

Kilka zdjęć gitowej sztuki


1 komentarz:

  1. Bardzo ładnie to wygląda ,muszę koniecznie wypròbować:)
    Poz .Dana

    OdpowiedzUsuń